Aktualności

Aktulaności: W hołdzie Leonardowi Nimoyowi

Dzisiaj, w wieku 83 lat zmarł Leonard Nimoy, znany głównie z roli Spocka w Star Treku. Aby uczcić jego pamięć postanowiłam ułożyć małą listę rzeczy, które robił w swoim życiu.

– Oczywiście jego najbardziej znamienitą rolą była właśnie ta w Star Treku, jednak pan Nimoy grał również w teatrze i zdarzyło mu się podkładać głos w filmach animowanych, między innymi w: Transformersach (w The Transformers: The Movie – Galvatronowi; w trzecim filmie Baya – Sentinelowi Prime’owi), Władcy ksiąg (doktorowi Jekyllowi i panu Hyde’owi), Avengers: Potęga i moc (samemu pożeraczowi światów, Galaktusowi); a także w grach, jak Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance.

– Jeśli mowa o głosie pana Nimoya, to zasłynął on jako wykonawca tej pioseneczki, aczkolwiek wydał również kilka płyt, z których pochodzi, między innymi Highly Illogical.

– Nimoy był także reżyserem. Jego dorobek reżyserski obejmuje: trzeci i czwarty filmowy Star Trek, Trzech mężczyzn i dziecko, Dobrą matkę, Miłość to nie żart oraz Święty związek.

Żegnamy pana ze smutkiem, panie Nimoy. Spoczywaj w spokoju! My zawsze będziemy cię pamiętać, choć niekoniecznie jako Spocka.

Leave a Reply