Krótka notka

Krótka notka o Elektrze Nachios w netflixowym "Daredevilu"


Tak więc budzę się rano, przeglądam tumblra i co widzę? Otóż Netflix wreszcie wyjawił, kto będzie grał Elektrę Nachios w drugim sezonie Daredevila! Niejaka Elodie Yung została obsadzona w roli greckiej zabójczyni, czasem rywalki, czasem ukochanej Matta Murdocka.

Jest to wspaniała wiadomość, albowiem – jak już Wam mówiłam poprzednim razem – Elektra była wspominana we flashbacku Matta i Foggy’ego z czasów studenckich i od tego czasu fani spodziewali się, że pojawi się ona w drugim sezonie.

Może ktoś z Was pamięta Elektrę w filmowym Daredevilu, gdzie grała ją Jennifer Gardner. Później postanowiono poświęcić jej zresztą oddzielny film i właściwie oba dzieła kinematografii są uważane za bardzo złe i nie oddające sprawiedliwości materiałowi źródłowemu, chociaż wiele cech origin story Elektry zostało mniej więcej zachowane. Między innymi to, że trenowała sztuki walki i że po śmierci ojca, greckiego polityka, postanowiła poświęcić się zemście.
Już teraz zapowiedziano nam, że w serialu Netflixa Elektra jest “tajemniczą kobietą z przeszłości Matta Murdocka, której niebezpieczne metody to więcej niż Człowiek Bez Lęku może znieść.” Wydaje się, że – tak jak w przypadku Punishera – jej wątek ma stanowić kontrast między Elektrą a Daredevilem, jednakże Matta i Elektrę kiedyś łączyło uczucie, które tak do końca nie przeminęło.
Ale Elektra nie oznacza tylko wątku romansowego. (I uwaga, bo teraz ja – laik w świecie komiksów – spróbuję Wam przekazać to, czego się dowiedziałam z różnych trzeciorzędnych źródeł na temat tego, co może się pojawić w drugim sezonie.)
O tak! Kolega Badyl najprawdopodobniej powróci
w drugim sezonie.

Otóż w pierwszym sezonie zasygnalizowano nam również istnienie dwóch starożytnych organizacji wojowników – Hand i Chaste. Do Hand należał jeden z zauszników Fiska, Nobu, z kolei Chaste w pierwszym sezonie reprezentował… mentor Matta, Stick. Co więcej, Stick w poświęconym sobie odcinku wspomina wielokrotnie o wojnie, która ma nadejść i właśnie na tę wojnę szkolił małego Matta Murdocka. W komiksach Chaste to zakon, który przyjmuje do swego grona tylko wybranych i walczy z siłami ciemności. Elektra i Matt są właśnie tymi wybrańcami kwalifikującymi się do pokonania owej ciemności, z tym że oboje są zniewoleni przez destrukcyjne uczucia (w przypadku Matta jest to wściekłość, w przypadku Elektry – nienawiść). Wygląda jednak na to, że najprawdopodobniej w serialu Elektra będzie walczyć po stronie Hand, nie Chaste.

Wygląda więc na to, że drugi sezon zapowiada się bardzo emocjonująco – tu Punisher, tu Elektra, tu wojna Hand i Chaste… Jest na co czekać. Zwłaszcza, że jesteśmy zasypywani wiadomościami o drugim sezonie Daredevila, a jeszcze nie wiemy, kiedy premiera Jessiki Jones.

2 myśli na temat “Krótka notka o Elektrze Nachios w netflixowym "Daredevilu"

  1. Nie mogę się doczekać nowego sezonu, a te wszystkie newsy, domysły i spekulacje tylko zwiększają moją ciekawość :Dsubiektywnie-o-kulturze.blogspot.com

Leave a Reply