Kategorie
Aktualności Wpisy okolicznościowe

Aktualności: Long Live The Bat!

Advertisements

Na Twitterze już zaczynają się obchody osiemdziesiątej rocznicy powstania Batmana. Aż musiałam sprawdzić, czy czasem coś mi się nie pokićkało z datami.

No cóż, według jednych źródeł Batman rzeczywiście zadebiutował 30 marca 1939… ale na okładce Detective Comics #27, widać wyraźnie w prawym górnym rogu: „May, 1939”. Tak więc o co chodzi? No więc sam komiks wszedł już do kiosków 30 marca, ale teoretycznie nadal był to numer majowy.

Tak więc technicznie rzecz biorąc Mroczny Rycerz ma dziś urodziny! I z tej okazji przygotowano mu taką oto laurkę:

 

Powiem szczerze, że jak już pojawił się David Mazouz z Gotham, to pomyślałam sobie: „O, w mordę!” No, a potem pokazano również innych aktorów z serialu o rodzinnym mieście Nietoperza, a także z będących w dopiero produkcji Pennyworth oraz Batwoman, jak również aktorkę głosową Tarę Strong (która grała Harley Quinn w oryginalnym Batman: The Animated Series) i wielu scenarzystów komiksowych, którzy pisali historie o Nietoperzu przez ostatnie lata… i aż się nagle ciepło na serduchu robi.
Ale skoro mamy dzisiaj urodziny Batmana, czy to oznacza, że obchody jego osiemdziesiątej rocznicy na Planecie Kapeluszy powinny zostać przyspieszone? Otóż Maj z Batmanem nadal będzie, natomiast pod spodem powiem Wam, czego się możecie spodziewać za miesiąc.

Chciałabym najpierw zachęcić Was do przypomnienia niektórych, okołobatmanowych tekstów, które przez te kilka lat się na Planecie Kapeluszy pojawiły.
– A skoro już jesteśmy przy Gothamtutaj mam dla Was recenzję pierwszego odcinka
To teraz pomówmy o maju. Bo tak się składa, że mam na niego kilka pomysłów. Do pewnego stopnia Maj z Batmanem będzie podobny do Czerwca z Supermanem, albowiem zamierzam poruszyć takie tematy jak:
– Parodie i substytuty Batmana
– Batman w muzyce
– Batman w filmach Lego
– Ace, Bat-Pies
Chcę też napisać artykuł, który będzie w podobny sposób podchodził do Batmana jako ikony i bohatera jak zeszłoroczne Człowieczeństwo Człowieka ze Stali.
Poza tym jednak wiem, że na pewno będzie jakiś tekst o Alfredzie Pennyworthie (zwłaszcza w kontekście serialu, który właśnie na temat naszego ukochanego lokaja powstaje), coś o Bat-Familii, coś o Galerii Łotrów Batmana, coś o komisarzu Gordonie, a także lista dziesięciu najlepszych odcinków Gotham.
Przede wszystkim jednak szykuję pewną niespodziankę. Mały hint, co do tej niespodzianki mogliście zobaczyć już jakiś czas temu na facebooku i twitterze. Poniekąd niektórzy goście w laurce również poruszyli temat, którego ta niespodzianka będzie tak dokładnie dotyczyć.
Tak więc wszystkiego najlepszego, Batku! A my się widzimy ponownie w maju!

Autor: redhatmeg

Filozof kultury, doszukujący się głębokich odniesień w najbardziej rozrywkowych filmach, książkach i serialach. Lubi analizować to, co czyta i ogląda. Ma nadzieję na wydanie książki. Przez niektórych nazywana Królową Fluffu.

Zobacz archiwum

Leave a Reply