Krótka notka · Wakacyjne Wyzwanie

Wakacyjne Wyzwanie 2021 – Letnie Blockbustery!

W ubiegłym roku ja i Oscar Readmore nie zrobiliśmy kolejnej edycji Wakacyjnego Wyzwania. Było mi nawet trochę szkoda, bo bardzo lubię tę naszą małą miedzyblogową tradycję, ale cóż, zdarzył się Rok Prawa Murphy’ego. I tak się też złożyło, że miałam już od pewnego czasu pomysł na kolejną odsłonę Wakacyjnego Wyzwania.

Do tej pory inicjatorem Wakacyjnych Wyzwań był Oscar, który zaproponował najpierw hasła kojarzone z latem, potem miasta często odwiedzane przez turystów, a wreszcie – letnie hity. W którymś momencie postanowiłam, że raz ja powinnam zaproponować motyw najnowszego Wakacyjnego Wyzwania i oto co wymyśliłam:

Właściwie to od kiedy to w czerwcu 1976 roku do kin trafiły Szczęki i podbiły amerykański box office, lato zaczęło się kojarzyć ludziom jeszcze z jedną rzeczą: letnimi blockbusterami, czyli dającymi rozrywkę lekkimi filmami do zajadania się popcornem. Dlatego pierwotny zamysł mojego Wakacyjnego Wyzwania był taki, że motywem przewodnim byłyby właśnie letnie filmy:

 • Szczęki,
 • Indiana Jones,
 • Gwiezdne Wojny
 • Avengersi.

Później zmieniłam to na bardziej ogólnikowe hasła związane z gatunkami filmowymi:

 • Letni Horror
 • Film Przygodowy
 • Wakacyjna Komedia
 • Wakacyjna Animacja

Tak czy siak, zasady są takie jak przy poprzedniej odsłonie Wakacyjnego Wyzwania:

 1. Przez najbliższe dwa miesiące każde z nas zadaje film, odcinek serialu, komiks, rozdział mangi albo epizod anime luźno związany z podanym tematem.
 2. Odcinek i rozdział mogą być ze środka, o ile nie wymagają znajomości poprzednich wydarzeń, aby je zrozumieć. W przeciwnym razie polecanką musi być pilot.
 3. Po otrzymaniu polecanki każde z nas musi w przeciągu najbliższych dwóch tygodni ją obejrzeć/przeczytać, a następnie przygotować na blogu jej mini-recenzję.

Tematy już mamy wybrane, tak więc pozostaje tylko czekać na nadchodzące teksty, które powinny pojawić się aż do 14 lipca.

Wakacyjne Wyzwanie uznaję za rozpoczęte!

3 myśli na temat “Wakacyjne Wyzwanie 2021 – Letnie Blockbustery!

 1. “Było mi nawet trochę szkoda, bo bardzo lubię tę naszą małą miedzyblogową tradycję, ale cóż, zdarzył się Rok Prawa Murphy’ego. ”
  Nie martw się. Zawsze możemy zorganizować “zimowe wyzwanie” jako mini edycję dla równego rachunku.
  Powodzenia i liczę, że mnie czymś zagniesz.

Leave a Reply