Site icon Planeta Kapeluszy

Lipiec z Lucky Lukiem – Kiedyś to robili ładne zdjęcia

Advertisements

Dawno, dawno temu robiłam wideo o Morrisie (pierwsze wideo z narracją, jakie kiedykolwiek zrobiłam) i, naturalnie, szukałam do niego obrazków, zwłaszcza zdjęć z Morrisem. Tak właśnie natknęłam się na te dwa cuda:

Z miejsca stały się moimi ulubionymi zdjęciami Morrisa. Nie dość, że jest na nich młodym, przystojnym mężczyzną, to jeszcze sam pomysł na te fotografie jest fantastyczny – twórcy Lucky Luke’a i Asteriksa (bo ten pan na drugim zdjęciu to Rene Goscinny) stojący z komiksami o swoich bohaterach w ręku (Asteriks i Helweci i Jesse James), na tle jakiegoś miasta.

Na początku myślałam, że zrobione zostały jakiś czas po tym, jak Morris i Goscinny rozpoczęli współpracę w USA i to miasto z tyłu to Nowy Jork, ale niedawno odkryłam, że jednak nie – te zdjęcia wykonano w Amsterdamie. Nie wiem jakie były okoliczności ich powstania – czy to fotografie prywatne, czy może miały służyć jako ilustracje do jakiegoś wywiadu z Goscinnym i Morrisem w jakiejś holenderskiej gazecie – niemniej jednak oglądając je, mam wrażenie, że to po prostu dwaj twórcy komiksów, współpracownicy z Durgauda i Pilote’a, spędzający miło czas. I daje się wyczuć w nich jakąś atmosferę przyjaźni i zabawy między oboma panami.

Exit mobile version