Site icon Planeta Kapeluszy

Dla tych, co wchodzą po raz pierwszy

Advertisements
Ta strona powstała z powodu licznych pytań zadawanych mi w ciągu tych dwóch lat istnienia Planety Kapeluszy. Wspominam też tutaj różne problemy, które pojawiły się albo mogą pojawić się w przyszłości. Jeżeli jesteś tutaj nowy/nowa, stosowne jest, abyś zapoznał/zapoznała się z zawartymi tutaj informacjami, zanim zaczniesz zadawać pytania.

Po pierwsze – Fanfiction
Zdaję sobie sprawę z tego, że sporo osób trafia tutaj z powodu zamieszczonego na tym blogu fanfiction mojego autorstwa i nie obchodzi ich nic poza tym właśnie fanfiction. Przede wszystkim muszę wyjaśnić, że wszystkie fanfiki, które się pojawiają na Planecie Kapeluszy, zostały już kiedyś opublikowane gdzie indziej – albo na Polskiej Bazie Fanfiction, albo na fanfiction.net, gdzie mam konto. Mało tego – są to te moje fanfiki, które zyskały uznanie i które uważam za dobre (a są po polsku). Jeżeli więc jest tutaj jakiś fanfik, który czytacie z lubością i który nagle się kończy, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że po prostu straciłam do niego wenę i – przynajmniej na razie – nie będzie on kontynuowany.
Dawniej, fanfiction było przesyłane na Planetę Kapeluszy co tydzień, w piątek, aby zapewnić ruch na blogu, nawet kiedy nie miałabym czasu, silnej woli ani weny na inne moje projekty (Podręcznik fanfikowca, artykuły, top listy itd.). Jakiś czas temu zrezygnowałam z zamieszczania fanfiction, bo raz, że powoli kończą mi się te moje lepsze fanfiki, a dwa – chciałabym jednak skupić się na pisaniu i zamieszczaniu tutaj innych rzeczy, a jeśli już miałabym kiedykolwiek publikować tu jakieś moje literackie wypociny, wolałabym, aby to były opowiadania autorskie.

Niemniej jednak, jeśli zaczęłabym kontynuować pracę nad niedokończonymi fikami (jak np. Jabłoń), wtedy możecie być pewni, że owa kontynuacja pojawiłaby się również na Planecie Kapeluszy.

Po drugie – Podręcznik fanfikowca
Podręcznik fanfikowca zyskał w ciągu niemal dwóch lat swojego istnienia rzeszę wiernych czytelników. O ile na początku było mi w miarę łatwo go pisać, ponieważ wciąż pozostawało wiele tematów do omówienia, tak teraz powoli zdaję sobie sprawę z tego, że tych tematów mi brakuje. Zwłaszcza po części poświęconej Kanononwi, fanonowi i headcanonowi bardzo trudno mi jest znaleźć coś, o czym mogłabym jeszcze powiedzieć. Dlatego właśnie Podręcznik fanfikowca pojawia się tak nieregularnie, nieraz w odstępie kilku miesięcy.
W związku z tym wszelkie podpowiedzi czytelników, co do możliwych tematów Podręcznika… są mile widziane.

Po trzecie – Komentarze
Wydaje mi się, że na razie nie mam z nimi takich problemów, jak niektórzy… z tej prostej przyczyny, że prawie ich tutaj nie ma. I o ile chciałabym, aby moi czytelnicy byli bardziej aktywni, częściej się wypowiadali na temat moich tekstów (a także okazjonalnych wideo, zdjęć i obrazków), o tyle zdaję sobie sprawę z tego, że jak już owa aktywność się zwiększy, zawsze pozostaje problem wulgarności, flamewarów i generalnie komentarzy niskich lotów.
Ogólnie staram się nie otwierać puszek Pandory i nie poruszać tematów politycznych czy ogólnie światopoglądowych, niemniej jednak czasem trudno ich uniknąć, choćby nie wiem co.
Tak czy inaczej, na przyszłość zaznaczam, że:
– wszystkie wulgarne komentarze, które mogą stać się zaczynem do flamewara, będą usuwane.

– wszystkie komentarze opublikowane z myślą o obrażaniu innych ludzi, będą usuwane.

– wszelki spam będzie usuwany.

Po czwarte – Prośby i sugestie
Prośby i sugestie można publikować w komentarzach i na mailu (i znów: redhatmeg@gmail.com).
I to tyle. Przynajmniej na razie. Mam nadzieję, że ta notatka rozjaśniła kilka kwestii i unikniemy kilku nieprzyjemności.
Z poważaniem,

RedHatMeg.
Exit mobile version