Bez kategorii

Aktualności: Prośba o pomoc przy kolejnej top liście

Postanowiłam po raz kolejny podjąć próbę zaktywizowania moich czytelników, toteż chciałabym, abyście (w czasie, kiedy ja będę zawalona robotą związaną z zaliczeniami) wypisali mi przykłady najbardziej popularnych bromansów w popkulturze.

Bromans (bromance) to inaczej bardzo silna, wręcz braterska więź łącząca dwóch (fikcyjnych) mężczyzn. A ja podjęłam się próby stworzenia listy, która zawierałaby najbardziej znane pary takich przyjaciół.

Co prawda – kiedyś chciałam już ułożyć taką listę na własną rękę, jednak doszłam do wniosku, że moje przykłady są miejscami zbyt subiektywne (czy można powiedzieć, że motyw męskiej przyjaźni Asteriksa i Obeliksa jest popularny?). Dlatego właśnie postanowiłam zapytać o to innych ludzi. Chodzi mi głównie o takie pary bohaterów, którzy przychodzą od razu na myśl, kiedy wspominana jest męska przyjaźń, a najlepiej, żeby to były przykłady, które zna się nawet z tak zwanej “trzeciej ręki”, bez zapoznania się z dziełem macierzystym. Ja sama na razie mam dwa absolutnie pewne przykłady – Kirka i Spocka ze Star Treka, a także Sherlocka Holmesa i doktora Watsona.

Czekam więc na wasze propozycje. Możecie podawać je w komentarzach i na mojego gmaila: redhatmeg@gmail.com

6 myśli na temat “Aktualności: Prośba o pomoc przy kolejnej top liście

  1. A Merlin i Artur z serialu BBC? Przecież w ich przypadku, to nawet twórcy oficjalnie przyznawali się, że jest to platonic love story.Inne przykłady podam, jak sobie kilka tytułów odkurzę.

  2. Oto jest pytanie. Po ilości artykułów analizujących relacje między nimi jakie ukazały się po finale obstawiała bym, że za granicą może być z bromansem kojarzona, ale na naszym podwórku może być ciężko.Przykłady z \”trzeciej ręki\”, zaproponowane na podstawie ilości slashu jaka w związku z nimi powstaje, bo przed oglądaniem rzeczonych seriali to ja się wszystkimi czterema kończynami bronię:* Stiles Stilinski / Derek Hale – Teen Wolf: Nastoletni wilkołak* Dean Winchester / Castiel – Nie z tego świata (Supernatural) I ostatni książkowy – Winnetou i Old Shatterhand, ale też nie wiem czy wiele osób będzie to kojarzyć.Innych nie pamiętam, albo są tak niszowe, że nawet nie warto o nich wspominać.

  3. Myślisz, że o nich nie myślałam? Problem w tym, że nie wiem, czy są dość znani poza fandomem. Tak to ich chętnie wezmę, a jak nie – to nie mogę.

  4. Winnetou i Old Shatterhanda nie da się nie kojarzyć. Przecież to nie tylko przykład książkowy, ale powstało też kilka filmów.

Leave a Reply