Aktualności · Fanfiction · Przygody Merlina

Aktualności – słowo wstęne do "Bicia zegara"

W ten piątek prześlę wam pierwszy rozdział fanfiction do Powrotu do przyszłości, które jest dla mnie dość szczególne z różnych powodów. Po pierwsze – jest to jeden z tych moich fanfików, w których pojawiają się Adelina i Saturnin. Kim oni są, zapytacie? Otóż są to moje dwie oryginalne postacie, które przewijają się przez wiele moich fanfiction i, z racji swojej natury i charakterystyki, pojawiają się w różnych uniwersach i kontaktują się z konkretnymi postaciami. Choć bardzo chciałabym wdać się w szczegóły, nie mogę, bo to byłby spoiler względem piątkowego fika.

Po drugie – Bicie zegara jest jak dotąd jedynym fanfikiem z udziałem tych dwojga, w którym udało mi się dojść do zamierzaonego wielkiego finału. A to z tej prostej przyczyny, że w innych fanfikach tego typu albo występuje tylko Saturnin, albo prace zamarły na długo przed wielkim finałem.

Po trzecie – Bicie zegara skupia się bardzo na życiu Emmetta Browna i na jego relacjach z innymi postaciami. Miejscami dochodzi do “upowieściowienia” kilku scen z filmowej trylogii, jak również jedna scena z Back To The Future: The Game, a cała historia zaczyna się od tego, że doktor Brown ma zawał serca przy rodzinnym stole. W miarę jak akcja posuwa się dalej, spotyka on na swojej drodze inne postaci z trylogii, w tym Buforda Tannena i swojego ojca. Również w miarę jak posuwa się akcja, fanfik dotyka kilku kwestii, które można by roboczo określić jako filozoficzne, zwłaszcza pod koniec.

Po piąte – jako że każdy rozdział ma tytuł, a poprzednie tematy postów poświęconych fanfikom do Powrotu do przyszłości miały to oznakowanie [FF: Powrót do przyszłości] i tytuł danego opowiadania, to – dla zaoszczędzenia miejsca i zapobiegnięcia bałaganowi – postanowiłam, że tytuły każdego rozdziału będą pojawiać się od razu w poście, a nie w temacie.

To chyba tyle jeśli chodzi o słowo wstępne. Nic więcej nie mogę powiedzieć, ale mam nadzieję, że to co powiedziałam, brzmi dość interesująco, aby zachęcić was do lektury, zwłaszcza, że jestem z tego fanfika bardzo dumna. Do widzenia w piątek!

Leave a Reply