Aktualności · Fanfiction

Aktualności: Słowo wstępne do "Rosji na terapii"

Postanowiłam, że od tego piątku będę przesyłać moje one-shoty do Axis Powers Hetalii. I tak te publikowane po polsku są tylko małym procentem tego, co mam u siebie na fanfiction.net, gdyż większość moich hetaliowych fików jest po angielsku. Również wiele z czekających na nas opowiadań to tłumaczenia tychże fików. Oszczędzę wam tylko mojego wieloczęściowego fika Włochy was uratuje, bo a) uważam, że jest to jedna z moich słabszych prac (mimo że po raz pierwszy pojawił się tam Saturnin) i b) jego tłumaczenie miejscami pozostawia wiele do życzenia.

Rosja na terapii – nasz jutrzejszy fik – nie jest tłumaczeniem (chociaż został swego czasu skomentowany przez Brazylijkę!) i choć wiele razy zastanawiałam się, czy by tego nie przetłumaczyć na angielski, wiem, że nie będę w stanie przełożyć tego należycie.

Tak czy inaczej, Rosja na terapii – jak wskazuje tytuł – opowiada o tym, jak personifikacja Rosji, Iwan Braginski, zostaje zaciągnięty na terapię. Terapeutą jest Austria (z wiadomych powodów), który został namówiony przez inne kraje do przeprowadzenia  terapii na Rosji. Cała sesja jest owocem moich przemyśleń, zarówno nad Iwanem Braginskim jako postacią w Hetalii, jak i samych Rosjan, ich historii i mentalności.

Rosja na terapii jest jednym z pierwszych fików do Hetalii i do dzisiaj uważam ją za jedno z moich lepszych opowiadań. Również wielu moich czytelników uważa ją za bardzo dobrą pracę. Tak więc naszą hetaliową przygodę zaczniemy właśnie od tego fika.

Leave a Reply