Aktualności · Fantastyczny Kwiecień ze Światem Dysku · Miesiące z... · Świat Dysku

Aktualności: Inauguracja trzeciej edycji Fantastycznego Kwietnia

No więc, Panie i Panowie, oto zaczyna się zapowiadany już od jakiegoś czasu Fantastyczny Kwiecień, który w tym roku poświęcony będzie głównie Światowi Dysku (z małymi przerwami na Wielkanoc). Jeśli chodzi o rozkład jazdy na najbliższy miesiąc, pozwoliłam sobie wezwać na pomoc kilku postaci, które Wam o wszystkim opowiedzą. Ciekawe, czy zgadniecie, kto jest kto.

1. “Kweeeeeeeeeeeestorzeeeeeee! Gdzie mój tekst?! Ekhm… dziękuję, młody człowieku. Tak więc, drodzy przyjaciele ze Świata Kuli, Fantastyczny Kwiecień zaczynie się od artykułu na temat Wiedźm z Lancre…. Co samo w sobie może nie byłoby zbyt ciekawe, gdyby nie to, że artykuł traktowałby głównie o mojej ukochanej Esme.”

2. NA PEWNO ZAINTERESUJE WAS, MOI DRODZY, ŻE NA TEN MIESIĄC POWRÓCI NA PLANETĘ KAPELUSZY PIĄTKOWY FANFIK. NIESTETY, NIE JEST ON DOKOŃCZONY, ALE JEST O MNIE, WIĘC NA PEWNO WAM SIĘ SPODOBA.

3. “Następnie, tak się złożyło, że dwudziestego ósmego kwietnia Pratchett miał urodziny. Cóż, moja droga Sybil zwykła przesyłać mu kartki z życzeniami, jednak tym razem lista ośmiu rzeczy, które RedHatMeg najbardziej uwielbia w jego twórczości, musi wystarczyć. Wy to macie szczęście, biedaki.”

4. “Pod sam koniec autorka tego uroczego bloga podzieli się z Wami swoją historią związaną ze Światem Dysku. Być może nawet porobi obrazki, jak ja podczas ostatnich wakacji w Ankh-Morpolk.”

5. “Jeśli wystarczy RedHatMeg czasu i weny, może uda się jej przygotować także coś innego. Tymczasem nie pozwólcie nam was zatrzymywać, Drodzy Czytelnicy.”

Panie i panowie, Fantastyczny Kwiecień z Terry’m Pratchettem uważam za otwarty!

5 myśli na temat “Aktualności: Inauguracja trzeciej edycji Fantastycznego Kwietnia

  1. Świetny pomysł na wstęp 🙂 ale niestety chyba nie odgadłam wszystkich.Jak tylko zobaczyłam tekst wielkimi literami to od razu się uśmiechnęłam. Lecę nadrabiać posty!

  2. Musiałabym odkurzyć sobie książki Pratchetta, bo dawno ich już nie czytałam,ale mogę spróbować zgadnąć. 😉 Mustrum Ridcully? Śmierć xD, Vimes, Dwukwiat? I ostatnie nie mam pojęcia.

Leave a Reply