Krótka notka o nowym zakupie

Tak więc wracałam dzisiaj od doradcy zawodowego i czekając na autobus, postanowiłam wybrać się do Matrasu. Od razu moją uwagę przyciągnęło stoisko poświęcone w dużej mierze Agacie Christie (którego obecność nie jest znowu taka dziwna, biorąc pod uwagę rocznicę urodzin autorki). Wzięłam się więc za jego przeglądanie.
Było tam kilka kryminałów, kilka dramatów, które Christie pisała jako Mary Westmacott, kilka wydań kieszonkowych… ale było też kilka książek biograficznych. Oczywiście nie mogło zabraknąć dzieła Currana na temat notatników pisarki (a nawet jego druga część bardziej skupiona na ewolucji stylu Królowej Kryminału), a także jakiś ładnie ilustrowany album, ja jednak kiedyś, dawno temu widziałam na Merlin.pl jedną książkę biograficzną, która mnie bardzo zaciekawiła, toteż zaczęłam jej poszukiwania. Nie trwały one długo i tak oto weszłam w posiadanie tego dzieła:

Ale co to jest? – zapytacie. Otóż Opowiedz, jak tam żyjecie to zbiór listów, które Agatha Christie pisała podczas wykopalisk swojego drugiego męża na Bliskim Wschodzie.
Niestety nie będę mogła przeczytać tej książki w najbliższym czasie, bo teraz stoi przede mną inne literackie zadanie – w przygotowaniu na bliżej nieokreślony Miesiąc Filozoficzny na Planecie Kapeluszy, czytam te trzy pozycje:
Tak czy inaczej, chciałam się pochwalić nową książką, tak jak rok temu.

6 myśli na temat “Krótka notka o nowym zakupie

Leave a Reply