Aktualności · Meg ogląda...

Aktualności: Ankieta o nowym “Meg ogląda…”

Od dłuższego czasu chodzi za mną, aby zacząć jakąś nową serię z cyklu Meg ogląda…

I pewnie teraz chcecie mi napisać, że powinnam dokończyć wraz z Mir Stranger Things, ale w tym momencie nie widzę za bardzo sensu, aby to zrobić, zważywszy na to, że formuła by się wtedy musiała diametralnie zmienić (wtedy pisałyśmy to bardziej z perspektywy osób, które reagują na odcinki, których wcześniej nie widziały, a teraz obie jesteśmy już dawno po trzecim sezonie). Poza tym nie mam za bardzo ochoty na razie wracać do Hopkins.

Niemniej jednak, kiedy jeszcze robiłam retrospektywę Oryginalnej Serii, zastanawiałam się nawet, co będzie jak już ją skończę. Miałam wtedy dwie kandydatki na nową serię, a były to: serial Przygody Merlina i filmy z Marvel Cinematic Universe.

Przygody Merlina chciałam już jakiś czas temu sobie odświeżyć, zważywszy na to, że kiedyś się tym serialem bardzo jarałam (do tego stopnia, że podjarałam przy okazji parę innych osób) i pomyślałam, że mogłabym przy okazji zrobić taką małą retrospektywę Merlina, być może nawet nawiązując przy okazji do legend arturiańskich i tego, jak ten serial się nimi bawił.

Natomiast filmy MCU chciałam sobie powtórzyć również dlatego, że chciałam sobie przypomnieć początki tego uniwersum, a także pewne wydarzenia, które pamiętam piąte przez dziesiąte. Trochę fajnie by było wrócić do tego świata, zwłaszcza że teraz święci triumfy WandaVision.

Wydaje mi się, że omówienie poszczególnych odcinków serialu jest o wiele łatwiejsze, niż poszczególnych filmów w serii, zwłaszcza że Oryginalna Seria przyzwyczaiła mnie to pewnego rytmu oglądania i pisania Meg ogląda… Z drugiej strony mogę też zrobić tak, że Merlina będę omawiać co tydzień, a MCU jak będę miała czas i ochotę. Możemy zrobić tak, że Merlin będzie w tygodniu, a Marvel w weekendy.

Dlatego też przygotowałam dla Was ankietę, która potrwa do końca miesiąca. Możecie wybrać trzy opcje – Przygody Merlina, MCU albo mieszane Meg ogląda…

(I tak, jest to pierwsza ankieta od bardzo dawna, nie mówiąc już o tym, ze pierwsza na WordPressie.)

Leave a Reply