Aktualności: Wstęp do "Opowieści hermesowych"

Jutrzejszy fanfik jest teoretycznie do disnejowskiego Herkulesa, ale nie tyle filmu (który Polacy powinni kojarzyć), co serialu animowanego, który był puszczany w wielu krajach, ale akurat w Polsce nie. Pomysł był taki: pokazać życie Herkulesa, kiedy uczył się na herosa i chodził do ateńskiej szkoły średniej, Akademii Prometeusza. Przy okazji przydarzały mu się różne rzeczy związane z grecką mitologią, a jego przyjaciółmi z ogólniaka byli Ikar i Kasandra. Polecam się zapoznać z tym serialem, bo jest bardzo fajny.

Jednak mimo że fik dzieje się podczas lat szkolnych Herkulesa, to i tak większość akcji ma miejsce na Olimpie, albowiem głównym bohaterem Opowieści hermesowych jest (co za szok!) Hermes. Hermies jest moim ulubionym greckim bogiem, a koncept jego postaci w Herkulesie był bardzo interesujący – disnejowski posłaniec bogów zachowywał się jak jazzman, był zawsze wyluzowany i wypełniał sumiennie swoją pracę. Toteż wpadłam pewnego dnia na pomysł, aby napisać o nim serię opowiadań i tak powstały Opowieści hermesowe. Starałam się zachować lekki ton filmu i serialu, jednak znajdą się w tym zbiorze również fragmenty nieco poważniejsze (jak mowa Hermesa do Apolla w rozdziale o Marsjaszu, z której jestem bardzo dumna).

Na koniec zostawiam wam pewną AMVkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.