Aktualności: Miałam pewien problem… ale teraz mam inne pomysły

Pierwotnie (będąc na działce) miałam wam w tym poście przedstawić dylemat, który pojawił się świeżo po lekturze Pomniejszych bogów. Widzicie, ta szczególna część Świata Dysku opowiada o religii, ale pełna jest też mnóstwa odniesień do Biblii i filozofii (tak starożytnej, jak i późniejszej), nad którymi mogłabym się rozwodzić bez końca, dając wam kolejny artykuł do czytania. Mój problem polegał na tym, że obawiałam się pod tym artykułem komentarzy wojujących ateistów, które to komentarze wyprowadziły mnie z równowagi. A napisanie na samym początku adnotacji, że wszystkie takie komentarze będą kasowane, trochę mi się ocierało o cenzurę. Tak więc nie wiedziałam, czy powinnam w ogóle napisać ten artykuł, czy oszczędzić sobie szargania nerwów.

Tak czy inaczej, teraz już mi wena do tego artykułu wyparowała, bo w między czasie przyszły mi do głowy inne pomysły związane ze Światem Dysku (ranking postaci kobiecych, artykuł o Straży Miejskiej jako takiej, coś o jednoczęściówkach…). Czytam również Wicked: Życie i Czasy Złej Czarownicy z Zachodu i planuję napisać chociaż recenzję tej książki (bo średnio się nadaje do Maratonu z Villain Protagonist… zresztą Maraton zostanie wstrzymany i prawdopodobnie wznowię go dopiero za rok).

A więc tak to wygląda.

Wciąż też zachęcam do brania udziału w ankiecie.

2 myśli na temat “Aktualności: Miałam pewien problem… ale teraz mam inne pomysły

  1. Bardzo żałuję wyparowania tej weny, niechże się skropli, czy coś :PO, na Wicked też się czaiłam parokrotnie.

  2. Ja postanowiłam ją wreszcie zamówić, bo po pierwsze – od jakiegoś czasu chcę napisać opowiadanie z motywem Villain Protagonist i Złą Czarownicą jako bohaterką; a po drugie – wiele o tym słyszałam i pomyślałam sobie, że trzeba to w końcu przeczytać, bo wszyscy o tym mówią. A że musicalu na podstawie Wicked nie puszczą…

Leave a Reply