Bez kategorii

Aktualności: Trochę nie na temat – edycja literacka

Jakiś czas temu Vampircia ogłosiła, że powraca do uniwersum ISETu. To wydarzenie sprawiło, że zaczęłam myśleć nad tym, czy nie opowiedzieć Wam o zbiorze opowiadań, nad którym pracuję już od jakiegoś czasu.

Zbiór nazywa się Klinika doktora Marcha. Pomysł na fabułę jest taki: w miasteczku Clive’s Grove rezyduje doktor Memorandus March – psychoterapeuta zajmujący się nietypowymi przypadkami takimi jak człowiek, który przeżył nieokreślony czas w pętli czasowej; mężczyzna, który jako dziecko odwiedził wraz z siostrą magiczną krainę; podróżniczka w czasie, która ma kryzys tożsamości; dziewczyna, która jest tak zwaną final girl… innymi słowy – doktor March zajmuje się tym jak niezwykłe przygody rodem z science-fiction, horrorów i fantasy wpływają na ludzką psychikę. Poza tym mamy kosmitów, duchy i miasteczko, w którym dzieją się dziwne rzeczy.

Długo nosiłam się z napisaniem Kliniki doktora Marcha. Dwa krótkie teksty przedstawiłam na zajęciach z kreatywnego pisania i kilku z moich wykładowców uważało, że to nie jest taki głupi pomysł. To mnie niejako zmotywowało do tego, abym na poważnie zajęła się tym projektem. I tak oto od czerwca zajmuję się głównie Kliniką… Mam też dwie osoby, które są moimi beta readerami.

Co sądzicie o samym pomyśle? Czy chcielibyście coś takiego przeczytać?

2 myśli na temat “Aktualności: Trochę nie na temat – edycja literacka

  1. Pomysł na różnorodność postaci – podoba mi się. Pomysł na kosmitów – podoba mi się. Ale niestety duchy już mi nie pasują do całości. Tzn. w moim odczuciu albo duchy albo kosmici. No ja oczywiście wolę kosmitów, więc wypowiedziałam się subiektywnie. Np. w 2 sezonie AHS było dużo wszystkiego na raz i to mi przeszkadzało. Ale kto wie, może tobie udałoby się to przedstawić w dobry sposób. Czasem trzeba eksperymentować. Jednemu nie wyjdzie, a drugiemu tak. Jeśli to ma być zbiór opowiadań to może się udać.I dziękuję za linka:)

Leave a Reply