Krótka notka o postanowieniach noworocznych na 2019

Witajcie w roku 2019, drodzy Czytelnicy!

Długo rozmyślałam o postanowieniach noworocznych na nadchodzący rok; tak pod kątem pracy na blogu, jak i tego, co poza nią; i przygotowałam sobie kilka rzeczy, które chciałabym zrealizować w ciągu Anno Domini 2019. Kilka z nich wymyśliłam już na jesieni, inne przyszły mi do głowy później, tak czy inaczej pomyślałam, że dzisiaj Wam to wszystko spiszę, a pod koniec roku zobaczymy, co z tego będzie.

 
Tak więc, panie i panowie, o to co będę próbować robić w w 2019.
 

1. W minionym roku wyszło na to, że teksty w dziale Artykuły popkulturowe osiągnęły liczbę 40. Oczywiście to sprawiło, że postawiłam sobie za cel napisać ich jeszcze dziesięć, aby dorobić się pięćdziesiątki. Ale wiadomo – trzeba mieć jeszcze pomysł na artykuł; temat, który byłby źródłem moich przemyśleń. Zobaczymy, czy rok 2019 przyniesie mi dostatecznie dużo tematów.
 
2. W maju 1939 roku miał miejsce debiut Batmana w Detective Comics. Dlatego też postanowiłam, że poświęcę na blogu cały miesiąc Mrocznemu Rycerzowi. Już kilka pomysłów na Maj z Batmanem mam, więc chyba jest dobrze.
 
3. W grudniu będziemy mieć premierę ostatniej części nowej trylogii Gwiezdnych Wojen, tak więc zastanawiam się, czy by nie powtórzyć na Planecie Kapeluszy Gwiezdnowojnowego Wyzwania (gdzie spoglądałabym nie tylko na nową trylogię, ale też na Łotra 1 i Solo). Jedyną przeszkodę jaką w tym widzę, to to, że w porównaniu z poprzednim wydaniem Gwiezdnowojnowego Wyzwania, będę miała zdecydowanie mniej materiału.
 
4. Jak mówiłam wczoraj, w ciągu minionej jesieni udało mi się nadrobić wszystkie seriale Star Treka po Następnym Pokoleniu. Rzecz w tym, że jeśli chodzi o to uniwersum, to nie tylko do poznawania seriali miałam pewne opory. Dlatego postanowiłam, że podejmę się wyzwania obejrzenia wszystkich nie-rebootowych filmów ze Star Treka (ale to już we własnym zakresie, bez omawiania każdego z nich na Planecie Kapeluszy).
 
5. Zauważyliście może, że zrobiłam małą restrukturyzację Archiwum bloga po prawej. Pomyślałam, że jak dodam kilka etykiet, będzie Wam łatwiej nawigować (zwłaszcza w dziale Meg ogląda…). Jeszcze będę pracować nad tym aby ułatwić Wam nawigację na Planecie Kapeluszy.
 
6. Czeka mnie jeszcze aktualizacja avatara. Niedawno dostałam nowe okulary, więc przydałby się bardziej zgodny z moim obecnym widokiem avatar (tylko nie oczekujcie, że będzie prędko; teraz jestem bardzo spuchnięta na twarzy).

7. Jest kilka okolicznościowych rankingów, które już dawno sobie wymarzyłam (między innymi jeden na Walentynki).

8. Postanowiłam częściej korzystać z Wattpada. Może zainteresuję Was czymś oryginalnym z mojej strony.

9. Tak dla siebie, zamierzam dalej uczyć się języków i zaliczyć 365 dni ćwiczeń w Duolingo. Postaram się też czytać Lucky Luke’a i Asteriksa w oryginale.

10. No i oczywiście nadal jest kwestia mojego zbioru opowiadań. Mam nadzieję, że pod koniec 2019 będzie gotowa.

I tak to mniej więcej wygląda. Zobaczymy co z tego będę w stanie zrealizować.

Jedna myśl na temat “Krótka notka o postanowieniach noworocznych na 2019

Leave a Reply