Aktualności

Aktualności: O tym, co można znaleźć na moim Wattpadzie

Dawno, dawno temu, w zasadzie trochę z musu założyłam sobie konto na Wattpadzie. Wattpad to miejsce, gdzie można publikować różne swoje literackie utwory (tak fanfiki, jak i rzeczy oryginalne), oferuje przy tym możliwość skomponowania jakieś prostej okładki, układania kolejności rozdziałów, edycji ich itd. Wattpad może nie jest tak popularny jak Archive of Our Own czy fanfiction.net, ale Marsjanin, który zaczynał jako właśnie takie opowiadanie co jakiś czas przesyłane na Wattpadzie, stał się potem popularny.
Na początku konto na tym portalu służyło mi tylko do tego, aby czytać pewne opowiadanie. Niestety opowiadanie zamarło, tak więc przez jakiś czas nie zaglądałam w ogóle na Wattpada. Później zaczęłam sobie myśleć: “No w sumie mam to konto i z niego w ogóle nie używam, może więc będę na nie wrzucać jakieś nie-fanfikowe opowiadania?” I też pierwsza rzecz, którą tam wrzuciłam, była krótka baśń po angielsku, a potem przez długi czas nic. Dopiero jakiś rok temu wstawiłam tam wszystkie dotychczasowe części Tysiąca żywotów Seta i to niejako spodobało się kilku ludziom. Tak więc w tym roku postanowiłam, że będę z tej platformy częściej korzystać.
Dlatego w ramach autoreklamy na blogu postanowiłam, że pochwalę się tym, co mojego można do tej pory przeczytać na Wattpadzie:
1. Tysiąc żywotów SetaEgipski bóg Set zostaje ukarany: ma rodzić się jako  śmiertelnik i żyć z dala od swej ojczyzny, dopóki nie nauczy się na nowo co znaczy pokora, porządek i szlachetność. Oto kilka z jego ludzkich żywotów na przestrzeni dziesięcioleci.
 
2. Pieśń o Walentynie – Walentyna z rodu Gorliców od zawsze chciała zostać rycerką. Pewnego dnia słyszy o tym, że do posiadłości jej ojca ma przybyć słynny sir Iwo z Galacji, który szuka pazia do wyszkolenia. Po pokonaniu kilku przeszkód Walentyna wyrusza wraz z sir Iwo w podróż, a po drodze spotyka innych swoich bohaterów… lecz także wielu wrogów, ludzkich i magicznych. Dziewczynka wkrótce przekonuje się, że również jej rycerz skrywa pewne tajemnice.
3. Osadzona w tym samym uniwersum, co Pieśń o Walentynie baśń o Mieczu Siedmiu Cnót (na razie tylko po angielsku).
Tak więc jeśli jest ktoś zainteresowany którymkolwiek z tych opowiadań, zapraszam na mój profil.

2 myśli na temat “Aktualności: O tym, co można znaleźć na moim Wattpadzie

  1. W zasadzie rzadko tam zaglądam, ale jak patrzyłam jakie tam rzeczy są przesyłane… no to niektóre przynajmniej wyglądają interesująco.Na pewno ma fajne opcje publikacji i statystyk. Można też pogadać z ludźmi.

Leave a Reply