Miesiące z... · Wrzesień ze Star Trekiem

Wrzesień ze Star Trekiem – Wstęp

8 września 1966 roku wyemitowany został pierwszy odcinek Star Treka.

I choć wtedy nikt się tego jeszcze nie spodziewał, serial ten wkrótce stał się kulturowym fenomenem, który wprowadził science-fiction do głównego nurtu, zapoczątkował fandom taki, jak go dzisiaj rozumiemy, i spłodził kolejne serie rozwijające to uniwersum i bawiące się konceptami wymyślonymi przez Gene’a Roddenberry’ego.

W tym roku mija pięćdziesiąta piąta rocznica premiery Oryginalnej Serii, a także setna rocznica urodzin jej twórcy, Gene’a Roddenberry’ego. Z tego powodu – poza tradycyjną celebracją Dnia Star Treka 8 września i Dnia Picarda 16 czerwca – 5 kwietnia ogłoszono Dniem Pierwszego Kontaktu, a 19 sierpnia NASA świętowała urodziny Roddenberry’ego.

Ja zaś doszłam do wniosku już 13 czerwca, że najwyższy czas przygotować na Planecie Kapeluszy miesiąc poświęcony Star Trekowi i wszystkiemu, co z nim związane. W najbliższym czasie szykujcie się na artykuł i ranking, a w kolejnych tygodniach pojawią się teksty, które, mam nadzieję, ucieszą fanów i zainteresują innych do zapoznania się z serią.

Na razie jednak rozpoczniemy Wrzesień ze Star Trekiem od pewnej szczególnej składanki:

Jedna myśl na temat “Wrzesień ze Star Trekiem – Wstęp

Leave a Reply