Fanfiction · Krótka notka

Krótka notka – Netflix zaproponował mi pracę! [Prima Aprilis]

Netflix (źródło grafiki: John Mark Smith)

Książka książką, a w między czasie Netflix zaproponował mi pracę!

Otóż tak się składa, że jakieś dwa miesiące temu producenci przeczytali kilka moich fanfików i doszli do wniosku, że nadają się one na to, aby zrobić z nich pełnoprawne, kanoniczne odsłony serii. Nie mogę powiedzieć na razie zbyt wiele, bo różne rzeczy się mogą zmienić, ale pozwolono mi wyjawić, które fanfiki zostaną zekranizowane, tak żeby wzbudzić Wasz hype.

Tak więc oto, czego możecie się spodziewać w przyszłości na Netfliksie.

Nowy film animowany o Lucky Luke’u

Lucky Luke Netflix Prima Aprillis

Ostatni film z samotnym kowbojem miał premierę w 2009 roku, a ostatni film animowany – Lucky Luke na Dzikim Zachodzie – w 2007 roku. Przez bardzo długi czas szukano idealnego scenariusza na kolejną pełnometrażową przygodę Luke’a, a ponieważ wieści o tym, że jestem nieocenioną ekspertką od Lucky Luke’a i wszystkich jego odsłon, postanowiono oddać go w moje ręce.

Twórcy wahali się między Daltonami rozdzielonymi (wiadomo, że Daltonowie w tym momencie są bardziej popularni od Luke’a) a Koniowatością (już od jakiegoś czasu twórcom Lucky Luke’a marzyła się historia skupiająca się na Jolly Jumperze, i chcieli nawet, abym wstawiła tam więcej filozofii, aby zachęcić do oglądania intelektualistów), ale ostatecznie zdecydowali się na Gary’ego Zajebistego, jako że nadaje się on idealnie na mroczny reboot serii (a wszyscy wiemy, że fani kreskówek to lubią najbardziej). Jest miejsce i na sceny seksu (Luke i Miss Świata), i na krwawą jatkę (mord Averella na kurczakach), i na jakieś mocniejsze używki. Powiedzieli mi, że Bonhomme z chęcią zajmie się stroną wizualną Gary’ego i zaprezentował mi kilka storyboardów. Myślę, że wyjdzie zajebiście.

Serialowa kontynuacja komiksu Team Frotress 2

Team Fortress 2

Już od ponad pięciu lat fani Team Fortress 2 czekają na konkluzję komiksów z Najemnikami z Teufort. Już prawie straciliśmy nadzieję, że ta nieszczęsna siódma część kiedykolwiek wyjdzie. Ot, kolejna złamana obietnice Valve’a.

No cóż, miło mi oznajmić, że w przeciwieństwie do Half Life’a 3 czy Portala 3, ostatni komiks z Team Fortress 2 wreszcie wyjdzie… ale jako serial aktorski. Valve’owi bardzo spodobał się mój fik Saving doctor Faustus, który dzieje się jakiś czas po wydarzeniach z komiksów. Jak wiecie, fanfik ten nawiązuje mocno to słynnej umowy Medyka z Diabłem.

Valve uznało, że woli olać wątek odmłodzonej Administratorki i od razu przejść do Najemników znowu walczących w Teufort i skupić się na mojej, całkowicie oryginalnej OC, Adelinie. Netflix uparł się też, aby zrobić trójkąt miłosny między nią, Żołnierzem i Snajperem; i aby mój żywiący się ludzkim nieszczęściem i zdradą demonek Saturnin zakochał się w Demomanie (tak, aby było inkluzyjnie). Będę ich od tego odwlekać, ale nie sądzę, abym miała jakieś sukcesy.

Kolejna część Minionków

Na 2024 rok zaplanowano czwartą już część przygód Gru i jego rodziny. Nie oszukujmy się jednak, to nie poszukiwanie miłości przez bondowskiego superzłoczyńcę jest tym, co ludzie chcą oglądać, tylko Minionki. Właśnie dlatego skupiające się na nich prequelowe filmy były tak bardzo wyczekiwane, zwłaszcza przez rodziców, którzy kochają te urocze żółte stworzonka nawet bardziej niż ich pociechy.

I tu wkraczam ja. Tak się bowiem składa, że jakiś czas po obejrzeniu Minionków: Wejścia Gru, zaczęłam pisać fanfika We need to talk about Marlena, który ma miejsce kilka tygodni po wydarzeniach w tamtym filmie i opowiada o tym, jak doktor Nikczemniuk i Dziki Kułak próbują dowiedzieć się, dlaczego matka Gru, Marlena, jest dla syna tak okropna; oraz odkryć, co stało się z jego ojcem. W ogóle jest to fik, który skupia się na przeszłości Marleny jako szpiega i zawiera również wątek tajnej agentki infiltrującej szkołę Gru jako nauczycielka…

Ale Netflix i Illumination chcą, abym skupiła się bardziej na Minionkach i ich relacjach z Gru. Są też plany na to, aby okazało się, że to Minonek Stewart jest prawdziwym ojcem Gru i przed laty miał romans z Marleną (ale nie usłyszeliście tego ode mnie).

Reboot MCU

Disney średnio daje ostatnio radę z Piątą Fazą Marvel Cinematic Universe, tak więc po cichu poprosiło o pomoc Netfliksa. Netflix z kolei był pod takim wrażeniem mojego fanfika o podróżującym w czasie Howardzie Starku, jego sequela oraz wielu moich fików do Strażników Galaktyki, że postanowił dać mi fuchę Kevina Feige i braci Russo.

Tak więc wkrótce będę robić reboot MCU. Mam już pewien plan: postanowiłam skupić się na tworzeniu filmów o tym, jak Avengersi siedzą w Wieży i spędzają razem czas, tworząc bliską sobie rodzinę. Okazjonalnie Strażnicy Galaktyki i Daredevil będą wbijać im na chatę i imprezować. Szykujcie się na coś pomiędzy Kac Vegas a filmami Dreamoworksa. Chcę też zaadaptować większość moich fików do MCU, w tym – prequelowego filmu na podstawie Thief’s shame.

A tak poza tym, to Netflix jest jeszcze zainteresowany kilkoma pozycjami z tej listy oraz z tego rankingu. Nie wiedzą jednak, które z nich wybrać, tak więc ogłoszą głosowanie. Wtedy będziecie mogli sami zdecydować, co chcecie, aby było zekranizowane.

Na razie powiedzcie mi, co z wyjawionych tu propozycji chcielibyście obejrzeć najbardziej, a ja to przekażę ludziom od Netfliksa.

2 myśli na temat “Krótka notka – Netflix zaproponował mi pracę! [Prima Aprilis]

Leave a Reply